Weekend w Londynie- co zobaczyć?

Categories podróże
big ben w londynie

Weekend w Londynie- nareszcie!

Weekend w Londynie był moim celem od dawna i w końcu pod koniec kwietnia udało mi się tu dotrzeć. Przylatuję w piątek wieczorem i po transferze z lotniska Angela pokazuje mi Londyn nocą. Mimo tego, że jest pierwsza w nocy stoimy w korku, a ja myślę jak śmiesznie jeździ się drugą stroną ulicy oraz o plusach ruchu lewostronnego dla mnie, jako osoby leworęcznej. Miasto nocą jest pięknie oświetlone i widać, że dzisiaj nie chce spać. Mijamy bar, a Angela mówi mi, że tutaj z Balazsem „mieszkają”. Myślałam, że po prostu często odwiedzają to miejsce, jak się jednak potem okazało, ich mieszkanie mieściło się właśnie nad tym barem.

Weekend w Londynie – co zobaczyć?

W sobotę rano wstajemy dość wcześnie i zaczynamy dzień od mocnej kawy. Najpierw idziemy pomachać Królowej, wszakże przedwczoraj miała 90 urodziny. Potem spacer po Hyde Parku.
Pałac Królewski w Londynie
weekend w Londynie london eye big ben w londynie
Jedzenie w Londynie
Po posileniu się ruszamy do National Gallery. Możemy tu podziwiać dzieła Rembrandta, Moneta, Van Gogha i wielu innych wspaniałych malarzy. Wejście jest nieodpłatne i niemal obowiązkowe dla każdego konesera sztuki.
Weekend w Londynie kraby obraz Weekend w Londynie słoneczniki sztuka
Następnie odwiedzamy Camden Town. Dzielnice różnorodności. Kupić tu można chyba wszystko. Znajdziemy antykwariaty, rękodzieło, różnorodne ubrania i street food z każdej strony świata. Warto zajrzeć do sklepu Cyberdog, ogłuszy Cię tu nieprzyzwoicie głośne techno trance. Jest tu miejsce dla DJ-a i parkiet. Kupimy tu fluorescencyjne ubrania oraz inne techno gadżety, głośna muzyka i półmrok powoduje, że tłumy przewijające się przez ten sklep dają się ponieść muzyce i bujają się w rytm podczas zakupów.
 Weekend w Londynie zakupy
Wieczorem spotykamy się z Natalią. Wszystkie wspominamy czasy liceum i nasze problemy z tamtych czasów, a raczej ich brak. 6 lat temu zdawałyśmy razem maturę i żadna z nas nie podejrzewała, że takie plany będzie miało na nas, nasze przyszłe życie. Pijąc jednego z droższych drinków w życiu, na 38 piętrze w modnej londyńskiej knajpie, czuje się trochę staro, jednak jednocześnie bardzo szczęśliwie.
Londyn nocą

Weekend w Londynie- Notting Hill

Następnego dnia udajemy się zobaczyć Notting Hill. Miejsce osławione przez Julię Roberts i Hugh Granta. Znajduje się tutaj Portobello Road i słynny targ antyków.
Ulice Londynu Weekend w Londynie ulice miasta

 Londyński system metra był pierwszym na świecie

Jak mi minął weekend w Londynie?

Jak zapamiętałam Londyn? Kojarzy mi się ze smakiem ginu i ogromną różnorodnością. Znajdziemy tu wszystko czego dusza zapragnie. Od wielkich ekskluzywnych galerii, jak Harrods gdzie wystawy są dziełami sztuki, po małe klimatyczne sklepiki. Spróbujemy tu kuchni z każdej strony świata. Obejrzymy spektakle na deskach słynnych teatrów i spotkamy nieznanych ulicznych artystów. Po wizycie w takim mieście wszystko wydaje się możliwe.

Angela, Balazs jeszcze raz dziękuję za cudowną gościnę i odkrycie przede mną Londynu!

A wy chętnie spędzilibyście weekend w Londynie?

O moich innych podróżach przeczytasz tutaj

4 thoughts on “Weekend w Londynie- co zobaczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *