39 000 km przygody… czyli podsumowanie roku 2016 i plany na 2017

Categories podróże, refleksjeJak mi minął rok 2016? 

Przede wszystkim wyjątkowo szybko! Udało mi się odwiedzić 17 państw. Podróże łączyłam z pracą, i studiami co sprawiło, że był to dla mnie wyjątkowo intensywny rok. Jeśli nie byłam w pracy albo na wyjeździe to pewnie pisałam pracę magisterską. Zrealizowałam także, swoje zeszłoroczne postanowienie noworoczne , a nawet z nawiązką! Podróżowałam autobusem, samolotem, autostopem, łodzią, pociągiem, metrem, trolejbusem, metrem, pierwszy raz w życiu korzystałam z couchsurfingu. W 13 państwach byłam sama. Łącznie pokonałam około 39 000 km. Czyli prawie okrążyłam świat (długość równika to 40 075 km). Zakochałam się w podróżowaniu jeszcze mocniej! Byłam na dwóch festiwalach podróżniczych, które zainspirowały mnie jeszcze bardziej. Rozpoczęłam także naukę rosyjskiego i hiszpańskiego. Z jednej podróży- do Rumunii, musiałam niestety zrezygnować, ale w zamian zdobyłam tytuł magistra i kolejny etap edukacji zostawiłam za sobą. Nic w zasadzie nie jest, tak jak sobie planowałam kiedyś, ale jestem niesamowicie szczęśliwa z obecnego biegu wydarzeń!
Jakie mam plany na 2017 rok?

Zdecydowałam się na emigracje. Do końca stycznia macie szanse na spotkanie mnie jeszcze  w moim rodzimym Szczecinie. 
W 2017 planujemy także z Magdaleną wyruszyć w podróż dookoła świata! 
Wszystko dalej jest intensywnie- planowanie, rozważania na temat trasy, sprzętu…  Przy tym refleksje na temat nowego życia za granicą, nowej pracy… Znów będzie się działo!
A czego Wam życzę w 2017?

Spełnienia podróżniczych marzeń, wytrwałości, szczęścia i pozytywnej energii na co dzień. Aby 2017 był pełen cudownych niespodzianek i radości!

18 thoughts on “39 000 km przygody… czyli podsumowanie roku 2016 i plany na 2017

  1. Gratuluję "przejechanych" kilometrów. To co zobaczyłaś, poczułaś na zawsze będzie Twoje. Szkoda, że masz zamiar emigrować, ale przy dzisiejszych środkach przekazu, pewno jeszcze o sobie napiszesz 🙂 Powodzenia z kolejnymi planami.

  2. Dziękuje, ja raczej skupiam się na Bałkanach ale lubię czytać relacje na innych blogach. Do Ciebie trafiłem poprzez relację o Niszu i też bardzo lubię Serbię, uważam że to fantastyczny kraj. Szkoda tylko, że ma taką opinie złą w Polsce.

  3. Super rok!! Podróże są fascynujące i warto odmówić sobie kupna markowej torebki na rzecz budżetowego weeekndu w fajnym miejscu ��My też na emigracji, dlatego z naszego punktu widzenia życzę przede wszystkim dużo samozaparcia, wiary w siebie i samych dobrych istotek na drodze do celu!!

    1. Dziękuję 🙂 oj dokładnie jak myślę ile niepotrzebnych rzeczy kupiłam w życiu to aż mnie trzęsie 😀 Tobie również samych dobrych rzeczy na drodze i wewnętrznej siły 🙂

  4. Przepiękny wynik! Moje gratulacje!Trzymam kciuki za kolejne podróże i wszystkiego dobrego w tym nowym 2017 roku! Oby wszystko szło po Twojej myśli 🙂 Pozdrawiam, A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *