Como widoki z kolejki liniowej

Mediolan jak dojechać tanio? Mediolan stolica mody, raj dla zakupoholików, a może raj dla miłośników architektury. Mnie przyciągnęła ostatnia propozycja. Zdecydowałam się na lot do Bergamo, który udaje mi się kupić za zawrotne 5 euro. Po lądowaniu i niemal błyskawicznym złapaniu stopa, jesteśmy w Mediolanie. W cenie 5 euro łącznie. Mediolan co zobaczyć? Na pierwszy rzut…Continue Reading „Mediolan, Bergamo, Como- co warto zobaczyć”

Sofia sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew

   Sofia co warto zobaczyć w weekend? Sofia najwyżej położona europejska stolica, miasto mądrości, miejsce gdzie ścierają się dwie kultury Wschodu i Zachodu, jedno z najstarszych miast w Europie. Bilety znów zakupione w powalającej cenie 9,99 euro w stronę. Na zwiedzanie Sofii nie mam  jednak za wiele czasu- dwa dni, ale to wystarczająca ilość czasu…Continue Reading „Sofia co warto zobaczyć w weekend”

Dublin piwo guiness stoi na barze

 Dublin w cztery dni Do Irlandii wyruszam trochę nieprzekonana, może to zmęczenie? Może to, że wszystko było na ostatnią chwilę?  Dublin tu ląduje, a  moje pierwsze zderzenie z akcentem irlandzkim jest takie, że nic nie rozumiem i zastanawiam się, czy to serio wciąż język angielski. Może to dlatego, że kierowca mówił wyjątkowo szybko, a hałasy…Continue Reading „Dublin cztery dni w stolicy Irlandii”

Amsterdam kanał z łodzią wycieczkową

Amsterdam stolica Holandii  Amsterdam miasto, które od dawna bardzo chciałam zobaczyć, ale zawsze było jakieś „ale”. Ostatecznie z pomocą przychodzi promocyjna pula biletów WizzAir’a. Udaje nam się kupić bilety na trasie Gdańsk-Eindhoven po 39 zł. Długo nad zakupem się nie zastanawiamy- Amsterdam miasto miliona rowerów- stolica rozpusty, największe miasto Holandii. Lecimy, tam gdzie więcej rowerów niż…Continue Reading „Amsterdam co zobaczyć w stolicy Holandii”

Tuluza kamienice różowe

Tuluza różowe miasto Tuluza la ville rose- tak o tym mieście mówią Francuzi. Swój przydomek miasto zawdzięcza charakterystycznej czerwono-różowej cegle z której zbudowanych jest tu wiele budynków. Tuluza to również jeden z największych ośrodków akademickich we Francji, słynie także z rozwiniętego przemysłu lotniczego- tu znajduje się fabryka Airbusa. A wiecie, że to właśnie stąd autor…Continue Reading „Tuluza, czyli różowe miasto”