Amsterdam co zobaczyć w stolicy Holandii

Categories podróże
Amsterdam kanał z łodzią wycieczkową

Amsterdam stolica Holandii

 Amsterdam miasto, które od dawna bardzo chciałam zobaczyć, ale zawsze było jakieś „ale”. Ostatecznie z pomocą przychodzi promocyjna pula biletów WizzAir’a. Udaje nam się kupić bilety na trasie Gdańsk-Eindhoven po 39 zł. Długo nad zakupem się nie zastanawiamy- Amsterdam miasto miliona rowerów- stolica rozpusty, największe miasto Holandii. Lecimy, tam gdzie więcej rowerów niż ludzi, czyli  moja wycieczka do Amsterdamu.

Amsterdam – Eindhoven jak dojechać?

      Po przylocie do Eindhoven postanawiamy spróbować dostać się do Amsterdamu autostopem. Stopa łapiemy niedaleko od lotniska. Po kilku próbach i życzeniach powodzenia od przechodniów. Udaje się! Zatrzymuje się samochód. I to nie byle jaki… Przez chwilę niedowierzam. Bo oto niedaleko nas, stoi czarne Maserati… Z początku do kwestii podchodzimy trochę podejrzliwie, ale gdy okazuje się, że w środku samochodu siedzi syn ze swoją mamą, nie mamy już żadnych wątpliwości.  Mimo, że pędzimy w kierunku Amsterdamu ponad dwieście na godzinę samochód dosłownie płynie. Wszędzie czuć luksus, a my dalej nie wierzymy kolejny raz w swojego farta #wczepkuurodzone  Na podziękowanie kierowca dostaje od nas krówki i odwdzięcza się holywoodzkim uśmiechem.

 Amsterdam w obrazkach

      Na pierwszy rzut oka miasto wydaje się bardzo zatłoczone. Tłumy przedzierają się ulicami, a rowerzyści pędzą jak szaleni. Jednak podoba nam się i to bardzo. Trudno nie robić zdjęć, jak co chwilę widzisz coś, co masz ochotę sfotografować.  W Amsterdamie znajduje się największe na świecie zagęszczenie muzeów na m2. Część miasta znajduje się poniżej poziomu morza, a Holendrzy to najwyższy naród świata, dodatkowo mieszkają na łodziach. W Amsterdamie macie okazje także zobaczyć prawdopodobnie jedyne na świecie pływające schronisko dla kotów. Brzmi ciekawie, a dodatkowo to najbezpieczniejsze miasto Europy. Czy trzeba więcej powodów by odwiedzić to miejsce?

Amsterdam ulice miasta pełne rowerów

Amsterdam kanał z łodzią wycieczkową

Muzeum w Amsterdamie

Amsterdam moje zdjęcie pod napisem

Amsterdam czerwona dzielnica

Amsterdam moje zdjęcia ze statku wycieczkowego

Amsterdam witryny sklepowe i rowery

Amsterdam moje zdjęcie na tle rowerów

Amsterdam schody prywatne

Amsterdam szachy w centrum

Sztuka Amsterdamu

Vondel Park Amsterdam

Amsterdam wiatrak w centurm

Amsterdam, przyciąga turystów z całego świata. Oferuje całą gamę rozrywek- każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miasto które chce się zwiedzać i zwiedzać. Dobry humor gwarantowany!

A wy odwiedziliście już Amsterdam?

Więcej o moich podróżach przeczytacie tutaj

14 thoughts on “Amsterdam co zobaczyć w stolicy Holandii

  1. Maserati na stopa brzmi dość nieprawdopodobnie, jak na nasze lokalne warunki 😉
    Nie wiedziałam o tych muzeach na m2 🙂
    Ale miałyście super pogodę! Ja niestety kojarzę A tylko z opadami, takie miałam szczęście.

    1. Jak opowiadam o tym stopie zawsze to brzmi trochę niedorzecznie, ale tak było! Zdjęcie z auta też na pamiątkę jest. Pogodę miałyśmy idealną :)! Oj współczuję, następnym razem na pewno trafisz na lepszą:)!

  2. Byłem kiedyś wieki temu w Amsterdamie. Zanim dotarłem na Balkany. To były czasy kiedy mieliśmy 50 euro na tydzień i jeździliśmy po Holandii stopem. A łatwo tam stopa się nie lapalo. Kraj wydawał mi się poukladany jak z klocków Lego. I oczywiście wszędzie dostępna marihuana i haszysz. Pewnie gdyby nie Balkany to bym tam kiedyś jeszcze wróciły. Zwłaszcza że Amsterdam rzeczywiście piękny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *