Mediolan, Bergamo, Como- co warto zobaczyć

Categories podróże
Como widoki z kolejki liniowej

Mediolan jak dojechać tanio?

Mediolan stolica mody, raj dla zakupoholików, a może raj dla miłośników architektury. Mnie przyciągnęła ostatnia propozycja. Zdecydowałam się na lot do Bergamo, który udaje mi się kupić za zawrotne 5 euro. Po lądowaniu i niemal błyskawicznym złapaniu stopa, jesteśmy w Mediolanie. W cenie 5 euro łącznie.

Mediolan co zobaczyć?

Na pierwszy rzut postanawiamy wybrać się do Katedry Duomo. Budynek robi wrażenie i warto postać w kolejce aby wejść do środka. Decydujemy się także na zwiedzenie dachu z charakterystycznymi krużgankami. Kontrola przed wejściem do budynku jest szczegółowa, zakaz sprayów etc. Tak wielce niebezpieczny szampon suchy batiste zostaje zarekwirowany.

Mediolan Duomo architektura Mediolanu

Mediolan katedra Duomo krużganki

Mediolan Duomo Katedra zabytkowy dach

Kolejnym obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Mediolanu jest Galeria Vittorio Emanuele II. Piękny majestatyczny budynek robi wrażenie.

Mediolan Galeria Vittorio Emanuele II kopuła

Mediolan Galeria Vittorio Emanuele II wnętrze

Następnie udajemy się do słynnej na cały świat opery La Scala. Przypadkowo trafiamy na konferencje i udaje nam się zwiedzić dodatkową część budynku. Gratka dla każdego miłośnika opery.

Mediolan opera La Scala konferencja

Na obiad wybieramy się na pizze. Muszę Was zawieść wygląda dużo lepiej niż smakowała. Smak włoskiej pizzy pamiętam z przed 10 lat i mojej pierwszej wizyty we Włoszech. Wtedy była pyszna, a ta mediolańska zawiodła mnie wyjątkowo.Mediolan włoska kuchnia pizza włoska

Spędzamy kilka godzin włócząc się i odkrywając miasto. A wieczorem udajemy się do Bergamo, gdzie śpimy i czeka na nas już nasz host. Następny dzień poświęcamy na poznanie Bergamo i muszę Wam powiedzieć, że bardziej mnie urzekło to miasto niż słynny Mediolan.

Bergamo nocą, włoskie wąskie uliczki

Kolejnego dnia udajemy się nad Como. Położone przy granicy ze Szwajcarią, w otoczeniu gór jest niezwykle piękne. Przyznam szczerze, że w te okolice powróciłabym z chęcią, aby odpocząć i eksplorować okolicę. Zdecydowanie warto tu przyjechać przy okazji wizyty w Bergamo lub Mediolanie. Z Bergamo to tylko 40 km, godzinę pociągiem.

  Jezioro Como przystań pejzaż

Jezioro Como widok na góry i jacht

Włoski ekspres, Bergamo, Como, Mediolan w weekend. Oceniam pozytywnie. Jednak sam Mediolan nie powala na kolana, zdecydowanie lepiej sobie radzi w tej kwestii jezioro Como i przytulne Bergamo.

Mediolan powrót do domu biwak na lotnisku w stylu włoskim oliwki i wino

Więcej o moich podróżach przeczytasz tutaj

 

1 thought on “Mediolan, Bergamo, Como- co warto zobaczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *