Sofia co warto zobaczyć w weekend

Categories podróże
Sofia sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew

   Sofia co warto zobaczyć w weekend?

Sofia najwyżej położona europejska stolica, miasto mądrości, miejsce gdzie ścierają się dwie kultury Wschodu i Zachodu, jedno z najstarszych miast w Europie. Bilety znów zakupione w powalającej cenie 9,99 euro w stronę. Na zwiedzanie Sofii nie mam  jednak za wiele czasu- dwa dni, ale to wystarczająca ilość czasu aby zobaczyć na spokojnie główne atrakcje miasta.  Z lotniska do miasta można dostać się autobusem lub metrem.  Ja wybieram metro, kolejny raz dzwoni do mnie nadgorliwa właścicielka hostelu, która uparcie, dopytuje się o której będę i czy aby na pewno, jakby dwukrotne potwierdzenie zarówno telefoniczne jak i mailowe by nie wystarczyło… Hałas metra potwierdza za mnie: tak, już zaraz będę.

Sofia zwiedzanie za darmo

    Czytając w internecie o Sofii, trafiałam często na niezbyt pochlebne opinie. W mieście widać jednak wiele się zmienia, wiele budynków jest remontowanych, powstają także nowe inwestycje. Miasto trzeba wziąć bliżej pod lupę, aby po kilku smętnych uliczkach odkryć jego prawdziwe piękno- mocna kawa i ruszam!

Sofia zabytki, kościół w centrum miasta

Sofia przewodnik inspirujący zeszyt

Sofia główny plac miasta

Sofia kościół

Sofia mieszkańcy, targowisko w centrum

Spacer po Sofii

F;aga Bułgarii Sofia oraz pomnik lwa

Sofia architektura miasta

Sofia brama zabytkowa

Ciekawym miejscem do zwiedzenia są pozostałości Serediki. Kompleks archeologiczny znajduje się w stacji metra. Spodobało mi się to rozwiązanie.

Sofia metro kompleks Seredika

Sofia kompleks archeologiczny Seredika stracja metrro

Sobór św. Aleksandra Newskiego w Sofii- jeden z największych kościołów prawosławnych w Europie.  Koniecznie zajrzyjcie do środka, wnętrze także intryguje.

Sofia Cerkiew Aleksandra Newskiego

Sofia sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew

Rotunda św. Jerzego- najstarszy budynek Sofii. Ukryta pomiędzy Sheratonem, a Pałacem Prezydenckim, wcale nie tak łatwa do odnalezienia.

Sofia najstarszy budynek miasta Rotunda św Jerzego

Sofia centrum wystawa Cartier

Cerkiew św. Mikołaja. Ten urokliwy kościółek to mój ulubiony budynek w mieście Sofia. Tutaj mieszkańcy stolicy Bułgarii zostawiają swoje listy do św. Mikołaja.

Kościół świętego Mikołaja Sofia

Spacerując po mieście udaje mi się zobaczyć tradycyjne bułgarskie stroje ludowe i taniec, co obserwuje z ciekawością.

Sofia stroje ludowe

Nie taka zła ta Sofia

Jak dla mnie miasto ma wiele do zaoferowania- zabytki, niewysokie ceny, masyw Witosza. Mój wyjazd okazał się naprawdę niskobudżetowy. Myślę, że zmieściłam się łącznie w kwocie 40 euro w ciągu  dwóch dni, łącznie z noclegami i transportem samolotem z Berlina. A takie widoki na pożegnanie Bułgarii!

Sofia lotnisko, zachód słońca i góra Witosza

I jak Wam spodobała się Sofia?

O moich innych podróżach przeczytasz tutaj

13 thoughts on “Sofia co warto zobaczyć w weekend

  1. Każde miejsce zasługuje na szanse, bo według mnie wszędzie znajdą się perełki warte zobaczenia. Z czasem Bułgaria stanie się bardziej popularna, zwłaszcza że ma wiele do zaoferowania.

  2. Ja powiem Ci szczęście że nie lubię Sofii. Nawet wolę Belgrad który także piękny nie jest. Zamierzam też wybrać się do Sofii tanim lotem z Berlina. Ale od razu chce jechać albo do Plowdiw albo do Septemvri w góry. W Sofii podobało mi się tylko meteo oraz pyszne bułgarskie jedzenie. I fantastyczne lody na deptaku.

  3. Heh przepraszam za błędy. Słownik w telefonie. Pojedz sobie do Plowdiw albo Veliko Tyrnowa. Pociągiem do Plowdiw to chyba tylko dwie godzinki bilet jakieś 20 zł. Po drodze piękne góry a samo Plowdiw uchodzi za jedno z najładniejszych miast na Balkanach. Sofia z kolei to najwyżej położona stolica w Europie.

  4. Fajnie i wszystko, ale jakoś tak chciałoby się przeczytać jeszcze co tam sobie o tym myślisz. Albo jakieś zwyczajności tych ludzi. Ale może to tylko ja.

  5. Zdjęcia są naprawdę cudowne 🙂 Intrygujące miasto, jak i cały kraj. Bardzo chciałbym wybrać się w podróż po Bałkanach, odwiedzić mniej oczywiste miejsca, ale także te bardziej turystyczne. Sofia jest na mojej liście 😀 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *