Malta- atrakcje, co zobaczyć w tydzień?

Categories podróże
Malta, gozo klify solniska Marsaforn

Malta- co warto zobaczyć?

Wybór na tygodniową ucieczkę z Islandii padł na słoneczną Maltę. Moje pierwsze wrażenie- nieco tłocznie… Ale może to przez mieszkanie na pustej Islandii, 40 km od miasta zamieszkiwanego przez 1500 osób wpłynęło na odzwyczajenie się od tłoku na ulicach i pędu miasta. Pobyt postanawiamy podzielić na 3 dni Malta  i 3 dni na Gozo.

Malta transport publiczny

Warto zaopatrzyć się w kartę na nieograniczoną ilość przejazdów komunikacją miejską- koszt 21 euro. Należy wyposażyć się także w cierpliwość, gdyż punktualność nie jest mocną stroną Maltańczyków…  Autobusy jeżdzą jak chcą i czasem w ogóle nie pojawiają się.

Malta- Popey Village

Pierwszy dzień poświęcamy na wycieczkę do Popey Village. Wioska została zbudowana na potrzeby filmu. Miejsce jest malownicze i dostarczy rozrywek szczególnie młodszym odwiedzającym. W wiosce istnieje możliwość wykonania bezpłatnego pamiątkowego zdjęcia, a na dorosłych czeka także kieliszek wina.

Malta Poppey Village ocean i klify

Malta Poppey Village atrakcje wyspy

Malta Poppey Village

Następnie udajemy się na Golden Bay i klify Dingli.

Malta klify dingli widok na ocean roślinność Malty

Malta klify DIngli kościół na klifie

Malta klify Dingli

Kolejnym przystankiem jest Valletta urokliwa stolica Malty. Mimo przepełnionych ulic myślę, że każdemu przypadnie do gustu to miasto. Ceny nie są wygórowane, a jedzenie jest smaczne.

Malta, panorama Valletty wieczorem przy zachodzie słońca

Widoki Valletty port

Flaga Malty na tle Valletty

Malta, Valletta kot na murku i krajobraz miasta

Kolejnym miejscem, które koniecznie warto odwiedzić jest malownicza miejscowość Marsaxlokk gdzie możemy podziwiać łodzie luzzu. Można także udać się na krótki rejs takową łódką, co serdecznie polecam. Miło to wspominam, koszt to kilka euro.

Malta Marsaxlokk kolorowe łodzie luzzu

Malta, pora na ucieczkę na Gozo

Po trzech dniach udajemy się na dużo spokojniejsze Gozo. Tutaj wszystko wydaje  nam się bardziej przychylne- w szczególności pogoda i zakwaterowanie. Można odpocząć i zrelaksować się w spokoju

Jedzenie na Malcie

Malta i gozo jaszczurka na słońcu

Drzwi na Malcie

Malta zabytkowy wiatrak

Malta plaże na gozo

Kolorowy talerz owoców mój maltański posiłek

Malta, gozo okolice byłego Azure Window

Miejscem, które skradło moje serce są solniska Marsalforn. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce. Można podejrzeć sam proces pozyskiwania soli, co jest bardzo interesujące.

 malta wyspa gozo i klify

Malta, gozo klify solniska Marsaforn

Gozo zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu niż sama Malta. Tutaj uciekniemy z dala od tłumów. Jest tu spokojniej,  a wyspa ma wiele do zaoferowania pod względem przyrodniczym. Tutaj także, postanawiamy spróbować pierwszy raz nurkowania. więc zawsze te miejsce będzie dla mnie ważne. Mimo  początkowego strachu podobało mi się i to bardzo i nie mogę się już doczekać kolejnych nurkowań!

Malta nurkowanie- pierwszy raz w oceanie z butlą

A jak się znalazłam na Islandii?

1 thought on “Malta- atrakcje, co zobaczyć w tydzień?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *