Fiordy Wschodnie Islandia mgła

Fiordy Wschodnie Na Fiordy Wschodnie wybieramy się latem, również oczywiście autostopem. Znów trochę bez planu, ale plan napiszę za nas los. Fiordy Wschodnie – Djúpivogur Pierwszym krótkim przystankiem jest Djúpivogur. Jedno z uroczych miasteczek, gdzie warto się zatrzymać chociażby na chwilę. Niedaleko od Djúpivoguru znajduje się także g0rące źródełko gdzie można się zrelaksować. Z Djúpivoguru wybieramy w pierwszą stronę…Continue Reading „Fiordy Wschodnie Islandii”

Droga z Latrabjargu widoki

Droga na Latrabjarg Klify Latrabjarg to był główny cel mojego wypadu na Fiordy Zachodnie- zobaczyć królestwo maskonurów i ogólnie  po raz pierwszy ten ptasi symbol Islandii. Klify Latrabjarg to najbardziej wysunięty na zachód punkt Islandii i Europy (nie licząc Azorów). Na 440 m n.p.m  swój dom mają miliony ptaków. Tutaj schronienie znajduję 40% populacji maskonurów. Jest lato…Continue Reading „Klify Latrabjarg czyli Fiordy Zachodnie”

Północ Islandii okolice Akureyri

Jedziemy na północ Islandii Północ Islandii to kolejna część wyspy jaką zobaczyłam, zaraz po południowej.  Wyjątkowo nie wybrałam się tam autostopem, ale pojechaliśmy w piątkę samochodem, ze znajomymi z pracy. Od Akureyri dzieli nas ponad 500 km.  Mimo, że wyruszyliśmy w kwietniu warunki na drodze nie były  świetne.  Część dróg była pozamykana, w tym przełęcz Öxi-…Continue Reading „Północ Islandii Akureyri i okolice”